Dodik je napisao da „predaja i odustajanje ne postoje“.
„Predaja i odustajanje ne postoje. Predaja nije opcija“, napisao je Dodik na društvenoj mreži X.
Nakon toga objavio je još jedan post:
„Kako sam se zakleo:
‘Zaklinjem se da ću dužnosti savjesno i odgovorno izvršavati, državne tajne čuvati, interese naroda i građana Republike Srpske braniti i zastupati, Ustava i zakona Bosne i Hercegovine i Republike Srpske časno se držati.’
Ovdje nema nikakvog CIK-a„, poručio je Dodik.
Podsjetimo:
Prvo Dodikovo oglašavanje na mrežama nakon što je Centralna izborna komisija BiH donijela odluku da mu prestaje mandat predsjednika Republike Srpske, bilo je uz psovke:
„Još jedno s***** iz Sarajeva. Posljednje“, napisao je.
Dodikova pravna ekipa ima pravo žalbe na ovu odluku CIK-a Apelacionom odjeljenju Suda BiH, koje razmatra izborne žalbe. Nakon isteka žalbenog roka, odluka postaje pravosnažna.








Ostavite komentar