Na sinjskom Hipodromu sinoć je održan veliki koncert Marka Perkovića Thompsona, koji je privukao ogroman broj posetitelja. Prema procenama organizatora, na koncert je pristiglo oko 150.000 ljudi iz svih krajeva Hrvatske i inostranstva, što je jasno pokazalo snagu njegove popularnosti i emotivnu povezanost sa publikom.
Večernja atmosfera ispunjena emocijama 🎶
Program je započeo nešto nakon 22 sata, a koncert je trajao gotovo tri sata, uz nastavak zabavnog programa po njegovom završetku. Kako izveštavaju hrvatski mediji, večer je bila ispunjena snažnim emocijama, domoljubnim simbolima i muzikom koja je okupljene držala u visokoj atmosferi od samog početka.
„Jesmo li se umorili? Ma ne možemo se umoriti, je li tako? Tek smo sada na trećem delu našeg koncerta,“ poručio je Thompson dok je publika odjekivala ovacijama.
Kontroverzna „Oluja“ i „Bojna Čavoglave“ 🔥
U trećem delu koncerta, Thompson je pred desetinama hiljada okupljenih fanova izveo pesmu „Oluja“, tokom koje je pušten istorijski govor prvog hrvatskog predsednika Franje Tuđmana. Atmosfera je dosegla vrhunac tokom izvođenja pesme „Bojna Čavoglave“. Tada je Thompson uzviknuo “Za dom”, a publika mu je uglas odgovorila “Spremni”, što je bilo praćeno paljenjem velikog broja baklji.
Sramotno u najmanju ruku!
Uoči same izvedbe, Thompson se osvrnuo na povest i kontroverze koje prate ovu pesmu. „O toj pesmi i dalje se raspravlja zbog njenog sadržaja, a znamo šta je ta pesma prošla, koju kalvariju. Čak je imala i sudski spor, koji je dobila,“ rekao je, naglašavajući važnost slobode govora.
Sloboda govora i poštovanje prema braniteljima 🇭🇷
Thompson je nastavio ističući važnost slobode govora i poštovanja prema braniteljima: „To nije tema za večeras, time neka se bavi neko drugi. Ja sam samo hteo reći da je ovo sloboda, sloboda govora, sloboda kada smemo izgovoriti svoj stav i mišljenje. Sloboda za koju su naši branitelji ginuli, borili se, prolili svoju krv, da možemo govoriti i viknuti da smo za svoj dom spremni.“
Njegove reči izazvale su ovacije publike, a on je završio svoj govor rečima koje su odjeknule Hipodromom: „Gospodo drugovi, Jugoslavije više nema. Jugoslavija je mrtva, hrvatski čovek je živ i uvek će biti za svoj dom spreman.“
Euforija s „Anicom“ 🌟
Nakon izvođenja „Bojne Čavoglave“, večer je donela i iznenađenje koje je oduševilo publiku – Hipodromom se zaorila pesma „Anica – Kninska kraljica“, što je izazvalo dodatni talas euforije među okupljenima. Atmosfera je bila električna, a veče je bilo zaista nezaboravno.
Zaključak
Ovaj koncert nije bio samo muzički događaj; bio je to emotivan skup koji je okupljao ljude, podsećajući ih na značaj slobode, identiteta i patriotskih vrednosti. Marko Perković Thompson ponovo je uspeo da ujedini publiku kroz svoje pesme i snažne poruke, ostavljajući dubok trag u srcima svih prisutnih. U vreme kada se čini da su podele sveprisutne, ovakav događaj podseća na snagu zajedništva i zajedničke borbe za identitet.








Ostavite komentar